• تصحيح، ترجمه و توضيح «اصول کافی»

  کتاب شریف کافی، تالیف ثقةالاسلام محمدبن یعقوب کلینی (متوفی 329 قمری) در طی بیست سال و در 34 جزء (اصول، فروع و روضه) شامل بیش از 16 هزار حدیث توسط «حسین استادولی» ترجمه شده‌است.

 • کاربردی‌ترین ترجمه فارسی و انگلیسی قرآن با ترجمه «استاد‌ولی»

  قرآن مجید با ترجمه عبارت به عبارت حسین استاد ولی از سوی انتشارات افق بی‌پایان منتشر شده که آسانترین، سریع‌ترین و ساده‌ترین روش درک معانی قرآن است.

 • ترجمه صحیفه سجادیه

  در لینک زیر میتوانید ترجمه كامل صحیفه سجادیه استاد «حسین استاد ولی» را در پایگاه ایترنتی امام سجاد  در بخش‌های مختلف مطالعه نمایید.   صحیفه سجادیه ترجمه حسین استاد ولی  

 • انتشار قرآن مجید با ترجمه قرائی و استادولی/ يك متن با دو ترجمه كه برنده كتاب سال شدند

  مهدی خسروی، مدیر انتشارات «افق بی‌پایان»اظهار کرد: «قرآن مجید با ترجمه عبارت به عبارت به زبان‌ انگلیسی و فارسی» با ترجمه انگلیسی سید علیقلی قرائی و ترجمه فارسی حسین استادولی از سوی نشر «افق بی‌پایان» انتشار یافته و اسلوب جدیدی در ترجمه آن به کار گرفته شده است. وی با اظهار این که تاکنون دو […]

 • اربعین شیخ بهایی

  «اربعين شيخ بهائى» ترجمه‌اى است از شمس‌الدين ابوالمعالى محمد بن على بن احمد بن نعمت‌الله بن خاتون عاملى عنائى طوسى از بزرگان علماى اماميه در قرن يازدهم هجرى، خواهرزاده شيخ بهائى كه كتاب اربعين شيخ را از عربى به فارسى ترجمه كرده است. مترجم نام اين اثر را «ترجمه قطب شاهى» گذاشته است؛ زيرا براى […]

 • تأويل الآيات الظاهرة في فضائل العترة الطاهرة

  «تأويل الآيات الظاهرة في فضائل العترة الطاهرة»به تحقیق حسین استاد ولی توسط دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین قم منتشر شده‌است.

 • سنن النبي (صلی الله علیه و آله)

  «آداب، سنن و روش رفتارى پيامبر گرامى اسلام» ترجمه كتاب سنن النبى علامه طباطبائى است كه توسط جناب آقاى حسين استاد ولى در عصر حاضر ترجمه گشته است و به آن ملحقاتى اضافه گرديده‌است.

 • تصحیح متن و شرح «گلستان سعدی»

  کتاب «گلستان سعدی» از مجموعه گزینه ادب پارسی با تصحیح متن و شرح لغات حسین استادولی، مترجم قرآن در ۸ باب و یک دیباچه منتشر شده است.

 • نقش غدير در امامت حضرت علي عليه السلام

  كتاب« نقش غدير در امامت حضرت علي عليه السلام» ، پژوهشي است در اهميت اعتقادي _تاريخي و سياسي غديرکه تالیف استاد«حسین استاد ولی» است و از وی انتشارات منیر منتشر شده‌است . استاد حسین استاد ولی در رساله‌ی حاضر به منظور بازگویی حادثه‌ی «غدیر خم» و «پیام این حادثه»، مباحثی از این دست را مطرح می‌سازد: «اهمیت […]

 • «بحر المعارف»

  «بحر المعارف»، از آثار عارف بزرگ و فقيه پارسا مولى عبدالصمد همدانى است. موضوع اين اثر، عرفان عملى و برخى از مباحث عرفان نظرى است. اين كتاب را جناب آقاى حسين استادولى، تصحيح كرده است.

تمامي حقوق براي سايت استاد، استاد ولي محفوظ است.